A gyászoló család hálás szívvel mond köszönetet mind azoknak, akik Horváth Gyuláné született: Farkas Margit temetésén részt vettek, fájdalmukban osztoztak. |A gyászoló család hálás szívvel mond köszönetet mind azoknak, akik Csór Miklósné született: Csank Magdolna temetésén részt vettek, fájdalmukban osztoztak. |dr Kertész Gábor fogorvos értesíti a lakosságot, hogy június 19. szerdai rendelés június 21-én pénteken 8-tól 9.30-ig lesz megtartva. |AZ EGÉSZ EGÉSZSÉGHÁZ TERÜLETÉN KÖTELEZŐ A MASZK HASZNÁLATA! A FELNŐTT HÁZIORVOSI, FOGORVOSI ÉS A GYERMEKORVOSI RENDELŐBEN IS!

MEGHÍVÓ

IDŐSEK VILÁGNAPJÁRA

 

„Velem voltál örömömben, velem voltál bajban.

Velem voltál, ha sírtam, velem, ha kacagtam.

Meséltél és meséltél, igazakat, szépet.

Kívántam, hogy a meséd sose érjen véget.

Mit adtam én cserébe?! Te azt sosem kérdted.

De talán a két szemem elárulta néked.”

(Osvát Erzsébet: Meséltél és meséltél)

 

Október elseje az idősek világnapja. Ekkor köszöntjük mindazokat az embereket, akik hosszú élet munkáját, tapasztalatait tudják maguk mögött.

Az Idősek napja az idős emberekről, az ő tiszteletükről, szeretetükről szól. Tiszteletünk magában foglalja elfogadásukat, szeretetüket és annak kifejezését. Kinyilvánítjuk, nagy szükségünk van rájuk. Szükségünk van mindarra a sok élettapasztalatra, arra a bölcsességre, türelemre, amivel csakis ők rendelkeznek.

Feladatunk, lehetővé tenni számukra az időskorhoz méltó életet. Támaszt nyújtani, vigyázni rájuk, segíteni őket, hogy örömteli életet élhessenek. Érezzék, hogy nem hagyjuk magukra őket, mert fontos részei életünknek. Szüleink és nagyszüleink mosolya és gondoskodása rengeteg erőt ad nekünk. Kitartásuk, szeretetük felbecsülhetetlen kincs számunkra.

 

Ezen gondolatok jegyében ünnepeljük meg Verpeléten a Petőfi Sándor Közösségi Ház és Könyvtárban 2021. október 1-én 17 órai kezdettel az

IDŐSEK VILÁGNAPJÁT

 

A rendezvényt Farkas Sándor polgármester nyitja meg. Már hagyomány, hogy ezen az ünnepségen külön köszöntjük településünk legidősebb urát és hölgyét.

A jó hangulatról „Magyarország Magdi anyusa és Vili bácsija”, azaz Fodor Zsóka és Várkonyi András gondoskodik, melyet vacsora követ.

Kérem vegyék szívesen meghívásunkat és tiszteljenek meg bennünket jelenlétükkel, hogy az év ezen napján méltóképpen ünnepelhessük Verpelét szépkorúit!

 Farkas Sándor

polgármester

Polgármesteri köszöntő

polg

Tisztelt Látogató! Kedves Érdeklődő!

“Szeretettel köszöntöm Verpelét város honlapján, a bor és nóta falujában!”

Köszönöm, hogy érdeklődik városunk iránt, köszönöm, hogy megtisztel figyelmével. Jó szívvel ajánlom Internetes oldalainkat, amelyeken igyekeztünk bemutatni minden olyan információt, lehetőséget, látnivalót, amelyet fontosnak véltünk tudatni a világgal, benne Önnel is.

Bővebben

Kapcsolat

Polgármesteri Hivatal

3351 Verpelét, Kossuth Lajos út 73.

 

Ügyfélfogadás

Hétfő Nincs ügyfélfogadás
Kedd 7.30-12.00 és 12.30-16.00
Szerda Nincs ügyfélfogadás
Csütörtök 7.30-12.00 és 12.30-16.00
Péntek 7.30-13.30

 

Telefonszámok

Titkárság +36 36 559 300
Polgármester +36 36 559 302
Jegyző +36 36 559 301
Gyermekjóléti
szolgálat
+36 36 559 304
Alapellátási Központ
(idősek otthona)
+36 36 359 129

 

Közérdekű telefonszámok

Mentők 104
Tűzoltók 105
Rendőrség 107

 

Polgári Védelem – Körzeti megbízottak

Linkecs Patrik (70) 974 4020
Szabó Péter (70) 632 2973

 

AGRIA Ügyelet

tel: 06-36-314-104

Keresés

©2024 Verpelét Város

Keresés