Gyermekjóléti szolgálat:
- A gyermekjóléti szolgálat, összehangoltan dolgozik a településen található egészségügyi és nevelési-oktatási intézményekkel. Szervezési, szolgáltatási és gondozási feladatokat végez. Tevékenysége körében:
- Folyamatosan figyelemmel kíséri a településen élő gyermekek szociális helyzetét, veszélyeztetettségét;
- Meghallgatja a gyermek panaszát, és annak orvoslása érdekében megteszi a szükséges lépéseket;
- Elkészíti a védelembe vett gyermek gondozási-nevelési tervét;
- Szervezi a helyettes szülői hálózatot;
- Segíti a nevelési-oktatási intézmény gyermekvédelmi feladatának ellátását;
- Felkérésre környezettanulmányt készít;
- Kezdeményezi a települési önkormányzatnál új ellátások bevezetését;
A gyermekjóléti szolgálat szakemberei nagy hatékonysággal végzik munkájukat, szerencsére ritkán fordul elő a településen, hogy a gyermeket ki kell emelni a családból.
Családsegítés:
A családsegítés leginkább az aktív korú lakosság által igénybe vett ellátási forma. A családsegítés a szociális vagy mentálhigiénés problémák, illetve egyéb krízishelyzet miatt segítségre szoruló személyek, családok számára az ilyen helyzethez vezető okok megelőzése, a krízishelyzet megszüntetése, valamint az életvezetési képesség megőrzése céljából nyújtott tanácsadás. A családgondozó a családok segítése érdekében krízisészlelő jelzőrendszert működtet, a jelzés alapján feltérképezi az ellátási területen élő, szociális és mentálhigiénés problémákkal küzdő családok, személyek körét, és személyesen felkeresve tájékoztatja őket a családsegítés céljáról és tartalmáról.